„Asy z naszej szkoły” – laptop i tablety dla zwycięzców plebiscytu

TCZEW Tegoroczny finał naszego plebiscytu „Asy z naszej szkoły” był bardzo emocjonujący i zaskakujący! Rywalizacja „na szczycie” trwała do samego końca. W ostatnim dniu głosowania Martyna Klóskowska (SP nr 8 w Tczewie) wyprzedziła lidera Dawida Rzeszotka (SP Małe Walichnowy). Na trzecim miejscu znalazła się Julia Szafrańska (SP nr 10 Tczew), która minimalnie wyprzedziła Nadię Imianowską (SP nr 2 Pelplin).

Podsumowanie akcji, w ramach której przedstawiliśmy wszystkie 30 szkół podstawowych powiatu tczewskiego i 121 najlepszych uczennic i uczniów, odbyło się w miniony czwartek, 20 czerwca, podczas uroczystej gali w Kinie Helios w Galerii Kociewskiej w Tczewie.

Pomóc szczęściu

Martyna wygrała główną nagrodę – laptop. Tablety otrzymali: Dawid Rzeszotek oraz Julia Szafrańska. Nagrody wręczali: Jolanta Orłowska z Banku Spółdzielczego w Tczewie (partner i sponsor akcji), Tomasz Ackerman, dyrektor zarządzający Wydawnictwa Pomorskiego w Tczewie oraz Jarosław Stojałowski, dyr. ds. marketingu i sprzedaży WP. Na gali obecny był Włodzimierz Szymański, redaktor naczelny „Gazety Tczewskiej”.

Ay02

Trójka finalistów (od lewej) Dawid Rzeszotek, Martyna Klóskowska i Julia Szafrańska. Fot. Ewelina Adamczyk

Jako, że finał „Asów…” odbył się w miejscu, które jest ulubione przez dzieci i młodzież – w sali kinowej – Jolanta Orłowska zamiast typowego przemówienia zaprezentowała formę wypowiedzi bliską każdemu dziecku – rymowany wierszyk (podajemy go niżej).

Martyna Klóskowska była też uczestniczką poprzedniej edycji plebiscytu. Zajęła wówczas czwarte miejsce, przegrała nieduża różnicą głosów. Gorycz zeszłorocznej porażki osłodziło jej tegoroczne zwycięstwo…

– Podczas tej edycji bardziej staraliśmy się o wygraną – opowiada. – W zeszłym roku nie śledziliśmy tak wyników plebiscytu, nie pomagaliśmy szczęściu aż tak bardzo. Ogromnie się cieszę z wygranej.

Z sukcesów Martyny dumni i wzruszeni byli jej rodzice, Małgorzata i Tomasz, młodsza siostra Oliwia oraz dziadkowie – Elżbieta i Antoni Skrzypek. Pani Małgorzata przyznała, że zwycięstwo córka w dużej mierze zawdzięcza dziadkom, którzy byli bardzo zaangażowani w tę akcję, a także kolegom ze szkoły.

– Bardzo kibicowaliśmy Martynie, zaangażowaliśmy niemalże całe miasto – zdradzają dziadkowie. – Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich wnuczek – radzą sobie doskonale. Życzymy jej wszystkiego, co najlepsze i oby zawsze szło jej tak dobrze jak teraz. Martyna utrzymuje się w czołówce uczniów z najlepszą średnią w szkole, ma wzorowe zachowanie.

Asy03

Zbiorowe zdjęcie uczestników imprezy. Fot. Ewelina Adamczyk

Docenieni za rzetelną naukę

Nie mniej dumni i wzruszeni byli rodzice pozostałych laureatów.

– Jestem naprawdę zadowolony z syna – zapewnia tata Dawida Rzeszotka. – Kibicowaliśmy mu całą rodziną.

Dawid przyznał, że jest zaskoczony wynikami plebiscytu, choć przez długi czas to on prowadził w rankingu.

– Nie czuję złości, ale przede wszystkim zaskoczenie. Cieszę się, bo zająłem drugie miejsce i dostałem nagrodę. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali.

Zajęcie trzeciego miejsca usatysfakcjonowało też Julię Szafrańską i jej mamę, Annę.

– Tak wysoka lokata na 121 dzieci to naprawdę duży sukces – podkreśla Anna Szafrańska. – Ważne, że Julia została doceniona; zapracowała na swój sukces i to wyróżnienie rzetelną nauką. Jest laureatką m. in. zawodów sportowych w różnych dziedzinach.

– Tablet bardzo mi się przyda – zdradza Julia. – Chciałabym podziękować zwłaszcza mojej pani trener, nauczycielce w-f, dzięki której mogłam wziąć udział w tym plebiscycie. Dziękuję wszystkim, którzy oddawali na mnie głosy.

Dodatkowo – tort, film i nagrody pocieszenia

Za szkolnymi sukcesami uczniów stoi nie tylko ich talent i systematyczność, ale także… rodzicielski nadzór i motywacja. Tak przyznał Dawid Rzeszotek.

– Dawid jest zdolny i pracowity, ale trzeba go motywować do pracy przez cały rok szkolny.

Asy04

Po rozdaniu nagród głównych nadszedł czas na przyznanie dodatkowych nagród pocieszenia. Były one rozlosowane wśród uczestników konkursu obecnych na gali i posiadających pamiątkowy bilet z dedykowanym mu numerem. A losowali zwycięzcy plebiscytu – Martyna, Dawid i Julia. Wszystkie Asy z rodzicami i dyrektorami szkół wzięły następnie udział w projekcji filmu, a potem skosztowali ogromnego tortu z okazji 1. urodzin Galerii Kociewskiej i Kina Helios w Tczewie. Duże zainteresowanie wzbudził też występ tancerza Maćka.

Tegorocznymi laureatami zostali uczniowie kl. VI – ostatnich klas szkoły podstawowej. Im i wszystkim uczestnikom naszej zabawy życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

Ewelina Adamczyk

Bookmark the permalink.

Comments are closed.